Projektai


2017 m.

      


2016 m.

 

„Istorija objektyve“

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija    logo    herbas

Esminė projekto idėja — skatinti visuomenės domėjimąsi profesionalia menine fotografija, išryškinant Aukštaitijos regiono fotomenininkų pasiekimus, jų kūrybos strategijų, meninio braižo bei pasaulėžiūros individualumą, kartu siekiant apžvelgti bendras tendencijas bei įtakas. Projektas apima eilę Aukštaitijos ir Panevėžio profesionalios meninės fotografijos parodų, tokių kaip „Aukštaitijos fotografija 2016. Laiko ženklai“ ir parodų ciklas „Fotografinės istorijos“.

Pirmojoje pakviesti dalyvauti tarptautiniuose arba nacionaliniuose prestižiniuose meno renginiuose pripažinimo jau sulaukę Aukštaitijos fotomenininkai, siekiant sugretinti laiko ir žmonių dėmesio jau paženklintus ir per pastaruosius dvejus metus sukurtus naujus kūrinius, kuriuos jie norėtų pateikti greta, taip naujiems apmąstymams atveriant jų turinį, kontekstą, galimus tarpusavio ryšius, turint mintyje, kad ne mažiau įdomu viename sambūryje pamatyti pripažinimo ir aukštų vertinimų sulaukusius Aukštaitijos regiono fotomenininkus, jų kūrybos raidą ir kryptį, kas savo ruožtu irgi yra mūsų laiko ženklai.

Ciklą „Fotografinės istorijos“ sudaro žinomų fotomenininkų parodos, atspindinčios jų kūrybai būdingas temas, tam tikras istorijas, pasakojamas menine fotografijos kalba, tikslingai siekiant pristatyti gerai žinomus, aiškų savo meninį braižą bei temų pobūdį susiformavusius fotografus, gyvenančius ir kuriančius toje pat aplinkoje (Panevėžyje), skatinant juos pateikti žiūrovams išgyventas ir per savo individualią patirtį perleistas istorijas, kurios „užkabintų“ visuomenę, paskatintų kūrybiškai pažvelgti į supančią aplinką, provokuotų diskusijas, akcentuojant istoriškumo diskursą ir keliant tokius klausimus: kiek meninė fotografija gali būti dokumentiška, o kiek subjektyvi ir istoriškai nepatikima, arba kiek ir kaip pats fotomenininkas, laisvai interpretuodamas fotografuojamus objektus bei situacijas, gali sukurti tikroviškai įtaigios istorijos pasakojimą.

Projekto metu rengiami edukaciniai užsiėmimai apie fotografiją. Baigiantis projektui bus parengtas ir išleistas bendras visas projekto parodas reprezentuojantis katalogas, kuris vėliau bus naudojamas projekto ir Jo dalyvių kūrybos sklaidai. Taip pats projektas taps unikalia istorija, profesionaliai, įtaigia fotografine kalba ateinančioms kartoms pasakojančia apie dabarties mūsų laikmetį, jo aktualijas, vertybines bei estetines nuostatas ir pan.

Viso projekto metu išsami informacija apie projektą ir parodas pateikiama galerijos tinklalapyje, socialiniame tinklapyje Facebook ir vietos žiniasklaidoje.

Projektas skirtas visoms regiono gyventojų socialinėms ir amžiaus grupėms.

Projekto parodos:

Valentinas Pečininas „Trolių sielos ir sapnai“;

Stasys Povilaitis „Viena galąstojo diena“;

„Aukštaitijos fotografija 2016. Laiko ženklai;

Evaldas Ivanauskas Dislokacijos“;

Irena Giedraitienė „Gyventi=Mylėti“;

Saulius Saladūnas Kūnai.

Projekto parodų katalogas


Jaunųjų fotografų edukacinės kūrybinės dirbtuvės

„Vėjai 2016“

Projektas „Vėjai 2016“ — tai galimybė vaikams ir jaunimui prasmingai praleisti laiką kuriant bei nuoširdžiai ir dalykiškai bendraujant su profesionaliais menininkais, savo srities specialistais.

Į jaunųjų fotografų edukacines kūrybines dirbtuves kviečiame visi, besidomintys fotografija, norintys ją pažinti ar išmėginti, atsakyti į kylančius klausimus, pasiginčyti, padiskutuoti įvairiomis kūrybos temomis, o lapkritį išmėginti savo jėgas bendroje projekto narių kūrybos parodoje Panevėžio Fotografijos galerijoje. Kūrybinių dirbtuvių metu, pagal poreikį, atsižvelgiant į dalyvių amžiaus grupes ir pasirengimą,  vyks grupinės bei individualios konsultacijos, susitikimai su fotomenininkais.

Gruodžio 7-25 d. fotografijos galerijoje įvyks projekto dalyvių kūrybos darbų paroda – konkursas, bus išleistas virtualus parodą apžvelgiantis katalogas.

Tai puikus būdas laiką leisti turiningai! Todėl sakome: jaunime, nešlifuok gatvių — šlifuok savo įgūdžius ir protą!

vejai-katalogas-2016-12-13


 

Reklama